Zmožena únavou

22. července 2009 v 20:23 | stellina |  Co se tak přihodilo aneb Blondýnin diary
Dnes byla Blondýna v práci dokonce do sedmi hodin do večera. Chtěla by sem napsat zážitky z víkendu stráveného na vesnici, jak usnula v kině v půli filmu Harry Potter a Princ dvojí krve, jak včera spala z Policisty a večer neprobíhal zrovna růžově, jak jim přijelo nové kotě, které neustále mňoukavým hláskem vříská na celý byt.... A spoustu dalšího.

Jenže Blondýna nejen že teď nemá díky své nové práci čas, ale ani sílu a chuť cokoli ťukat do klávesnice. Má toho za celý dny v kanceláři dost a je ráda, že dojede vůbec domů, kde sebou švihne na postel, sežvejká krajíček již notně okoralého chleba, pomazlí kocoura nebo kočku a usne u televize jako dub.


V práci se Bloňďaté stále líbí, pan šéf si troufl odjet na týdenní dovolenou do Španěl, což způsobilo pěkný chaos, neboť všechny kolegyně jsou krom jedné přijaté teprve nedávno, tudíž každá zápasí s počítačem, viry, doručenou poštou a miliony telefonátů po svém. Začínáme nabírat pěkný skluz a odnesou to klienti. Ovšem k naší obhajobě musím říct, že jedeme všichni naplno od rána do večera a více bohužel není v našich silách. Ani na obědy nechodíme, pouze na kuřácké pauzy, které jsou omezeny na dvě denně.

Ale aby se z Blondýny zase nestal takový pesimista, dnes když šla z práce ulicí na tramvaj, všimla si poprvé za celou tu dobu spousty lákavých restaurací a jejich nabídek. Což zapříčinilo to, že zítra bude mít velkou chuť jednu z nich v poledne vyzkoušet. Musí akorát ještě dořešit menší problém, vlastně dva. Vydyndat do zítra peníze od matky a sehnat někoho, kdo půjde s ní, nepůjde tam přeci jako rozmazlená fiflenka sama. Třeba se jí podaří nalákat kolegyni Šikovnou na nějaké ty těstoviny s omáčkou... Mňam!

Bloňďatá z toho dostala ukrutný hlad. Ale to má holka smůlu, protože v peněžence má celé 3,- Kč a stav bankovního účtu k dnešnímu dni ukazuje částku 27,9 Kč. Za ty zmíněné tři koruny si koupí jednu kusovou hnusnou cigaretu u Čongů, ale i tak jí s chutí vykouří, protože lépe něco než-li nic.

Dnešní večeře se tedy bude opět skládat z něčeho jako jedno míchané vejce a půlka suché housky. Kočičí konzerva sice celkem voní, ale to B. dá raději přednost hladovění. Mohla by si pustit výjimečně na dobrou noc House a zapomenout na to, že nemá vypráno a nehty na rukou by to chtělo už nutně ostříhat, když už ne nalakovat. Ještě si není jistá, jestli to její svědomí unese... Možná půjde hledat zápalky, aby si jimi podepřela klížící se oční víčka... Možná ale ne, vykašle se na povinnosti a užije si večera... Zítra je taky den...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | Web | 22. července 2009 v 20:34 | Reagovat

Teda, to je pracovní nasazení!:-) Ale obědy nezanedbávej, nebo budeš mít žaludeční problémy a ty za to opravdu nestojí...

2 Helča a Milan Helča a Milan | Web | 25. srpna 2009 v 20:10 | Reagovat

Teda to si pamatuju, když jsem chodila do práce(teď jsem na mateřský), že jsem přišla domů, pustila si telku a za chvíli jsem u ní vytuhla.A s tím obědem, to má Radka pravdu.A bude se i lépe a o to vydatněji pracovat!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama