To místo jsem dostala!

10. července 2009 v 14:59 |  Co se tak přihodilo aneb Blondýnin diary
Blondýna lítá v sedmém nebi! Volal jí pán z Téaté firmy. Blondýna po úvodních slovech "Děkujeme, že jste se k nám dostavila na pohovor..." očekávala, že bude následovat "ale nakonec jsme se rozhodli pro jiného kandidáta, který lépe vyhovoval našim požadavkům".
Jenže pán místo toho povídá: "A vybrali jsme právě Vás. Kdy by jste mohla nastoupit?" Bloňďatá ze sebe jen dostala neslušné: "Wauuu! Nooo, třeba hned v pondělí, pokud by vám to vyhovovalo." A ono to vyhovovalo...

Aby jste rozuměli, Blondýna se dostavila k pohovoru na místo, o které měla poprvé opravdu sama o sobě zájem. Žádné dohazované místo její matkou, popřípadě někým známým, místa typu "budete chodit po firmách a nabízet hypotéky" nebo "budete denně psát sto dopisů a to pořád po celou tu dobu, co u nás budete, žádné postupy, žádné jazyky, víc nečekejte". Ne! Tentokrát se jedná o administrativu, ale spojenou s pojištěním, což byl obor, ve kterém B. před tím několik let pracovala. Přesně ta část papírování a vyřizování, která jí bavila nejvíc!


Jak podotkla jedna chytrá slečna Lenka, Blondýna opravdu nepoznávala na pohovoru sama sebe. Sestra jí navlíkla do svého oblečení, skoro kostýmkoidního, ale B. se v tom cítila dobře, dokonce součástí celého out-fitu byla i růžová košile a náušnice od Swarovského - pro štěstí, které dostala od miláčka. Takže sebevědomí, že vypadá zase jednou dobře, jí nechybělo. Sebevědomí, že tu práci dobře zná, měla taky dost, protože ať už to může znít namyšleně nebo ne, Blondýna byla ve svém prvním a posledním zaměstnání opravdu dobrá.

Tentokrát přijela Blondýna na pohovor dokonce i s časovým předstihem. Světe div se! Stačila se přečísnout na nedaleké toaletě v restauraci, poté, co našla správné číslo domu, dala si venku ještě uklidňující cigaretku a dalších pět minut se rychle snažila žvýkat, aby z ní ta cigareta netáhla. Uvítala jí hrozně roztomilá pěkná slečna a oznámila Blondýně, že musí chvíli počkat, neboť pan šéf tam někoho má. Pánové se bavili hlasitě na celé patro, že B. zaslechla lecjaké věci. Dokonce i větu pronesenou šeptem mladým ženským hlasem: "Pane šéf, pššš, čeká tam na Vás ta slečna." Nakonec se pan šéf uvolil, podal Blondýně energicky ruku, představil se dost zvláštním příjmením a už si jí naváděl do své kanceláře.

Celý pohovor trval přes veškeré Blondýniny zkušenosti pouze 10 minut. A z toho se 5 minut řešila část finanční. Blondýna řekla svůj požadavek, pán odvětil: To jste mě překvapila.
Blondýna se tedy ptá s nevinným výrazem: "To myslíte asi překvapila nemile, že?"
Odpověď byla: "Ano".
Blondýna tedy přistoupila na hru Smlouváme jako na trhu až z toho nakonec odešla jako vítěz, protože buď si nerozuměli nebo byl pan šéf ten den nějaký zmatený. Zkrátka a dobře, Blondýna nakonec dostala mzdu, kterou uváděla na začátku rozhovoru, už jako nástupní. :)

Teď se jí zdá, že venku svítí krásné sluníčko a vůbec, že ten svět okolo je nějaký celý hezčí. Policista za chvíli dole zazvoní u dveří, jede za ní přes celou Prahu jen proto, aby se mohl rozloučit. Bloňďatá totiž poprvé za půl roku odjíždí bez něj pryč na celý víkend. A to s kamarádkou do jedné vesnice o 30 domech a pěti slepicích, kde se bude dokonce konat i pouť a hromadné očkování psů na návsi a kdesi cosi. Představte si Slunce, seno a je vám to hned jasnější. ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | Web | 10. července 2009 v 19:50 | Reagovat

Jů! Gratuluju! Jsem ráda že to dobře dopadlo, držela jsem pěsti!:-) A pak že se na světě nedějou dobré věci!

2 sl. Lenka sl. Lenka | Web | 10. července 2009 v 21:15 | Reagovat

Blondýno, blahopřeju!!! Však jsem to říkala, že když něco mooooc chceme, že toho dosáhneme!!! Jednoduše jsi pana šéfa okouzlila... ;-)
Tak teď už jen přeju, ať ta práce splní Tvé představy a ať se Ti tam líbí!!!!
A vesnice o 30 domech a s vlastní poutí to už docela luxusní obec! To u nás ani nemáme! :-D Jen abys to nepřehnala se společenským veselím, když máš v pondělí jít do práce ;-)

3 ŠáRiK :) ŠáRiK :) | Web | 11. července 2009 v 17:18 | Reagovat

Váu,tak to veliká gratulace :) Doufám, že se ti tam bude líbit, že se ti splní sny a požadavky a nejdeš tam spoustu dobrý kolegů :)

Vesnice typu slunce seno... vždycky jsem to chtěla poznat, zatím mohu soudit pouze z tohoto filmu :D

4 stellina stellina | Web | 13. července 2009 v 20:44 | Reagovat

Radce: Děkuji.

sl.Lence: se společenským veselím jsem to přehnala jen trošičku, že jsem se z toho stačila vyspat, dneska se veselím sama v posteli, toho panáka jsem fakt potřebovala...

Šárikovi: kolegové jsou zatím skvělí pomineme-li ty pipiny od vedle z kanceláře´
Slunce sena mám plný zuby, tři dny mi tam bohatě stačily, uff!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama