nesnesitelný flegmatismus

2. července 2009 v 14:05 |  Co se tak přihodilo aneb Blondýnin diary
Blondýnino chování vůči světu se zhoršuje. Ba co víc, zhoršuje se i vůči jejímu příteli Policistovi. Blondýna si s tím neví rady...

Policista se vrátil v pondělí ze Švýcarska, kde byl předvést tamějším obyvatelům svůj um na poli tanečním. Od té doby byli až do teď spolu. Čas trávili jako vždy lenošením, jídlem, sledováním nejrůznějších filmových snímků a v neposlední řadě milováním. Odpoledne Policista jakoby nic pronesl, že zítra opět odjíždí do zahraničí. V tu chvíli tam v předsíni zůstala stát Blondýna jako opařená! Pendlovala zrovna mezi pračkou a sušákem a v rukou žmoulala nervózně jeden z oděvů, které Policista vozí s sebou na vystoupení. Vyvstala otázka: "Jak zítra odjede s vyžehleným oblečením, když ho teď dávám mokré na sušák, sakra?!"


Pan Policista totiž není takový ten typický policista. Dalo by se říct, že je to spíše umělec, z velké části také knihomol a filmový maniak. A k tomu si připojte naprosto, ale naprosto flegmatickou povahu. Nic ho nerozhází, nikam nespěchá a na všechno má DOST ČASU.
"No co, tak to do zejtra snad nějak uschne. Balit se budu stejně až před odjezdem..."

A v tomto bodě se právě neshodnou! Blondýna by chtěla mít všechno nalajnované a předem připravené. Přičemž "předem" znamená tak 24 hodin, ne HODINU PŘED ODJEZDEM!!! Ano, Blondýna je v některých chvílích hysterka. Ale to plyne z jejího perfekcionismu, který si "pěstuje" již od dětství a za žádnou cenu se ho nemůže zbavit. Chtěla by vidět nejlépe již dnes pečlivě zabalené zavazadlo připravené u dveří, nad ním na klice visící perfektně vyžehlené kostýmy, usmažené řízky v lednici, úhledně srovnané vedle chleba a kyselých okurek v igelitovém sáčku, tak aby je stačilo deset minut před odchodem vyndat a přibalit k ostatním věcem. Takovou představu má Blondýna, ovšem realita je zcela jiná a jí to hrozně rozčiluje. "Jak se může s takovým klidem koukat na filmy, když UŽ ZÍTRA ODJÍŽDÍ?"

Může. A ani kvůli Blondýně svůj život měnit nebude. Blondýna ho miluje takový jaký je, akorát se s tím musí smířit. On ji popravdě rozčiluje mnohem více fakt, že ani kdyby ONA na to měla dva dny, tak to stejně nebude mít vše dokonale připravené. Určitě by sama dvě hodiny před odjezdem pobíhala po bytě v natáčkách a s žehličkou v ruce hledajíc ten zatracený pas! Neboť, nalijme si čistého vína, i Blondýna tíhne někdy k flegmatismu. A tak by potřebovala občas vedle sebe spíše "hnací motor" než Policistu, který je stále nad věcí. Takhle si ten motor bude muset opatřit sama a smířit se s faktem, že pokud na sobě ONA něco nesnáší, tak je to jen JEJÍ problém!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama