Ne zrovna růžová budoucnost

2. července 2009 v 21:09 |  Co se tak přihodilo aneb Blondýnin diary
"Takže jak to bude dál?", ptá se Blondýna sama sebe každých deset minut. Je vy víte kde. Potřebuje najít řešení pro svoji budoucnost a to v co nejrychlejším čase. S obvyklou dovolenou u moře se může rozloučit rovnou. Nemá peníze, nemá práci, nemá domov. Je jí jasné, že takhle se žít moc dlouho nedá.

Půjčit peníze v bance si nemůže, neměla by co vyplnit do kolonky "Jméno zaměstnavatele a váš průměrný plat". Půjčovat si od přátel či známých se jí nechce, to by nikdy neudělala, neb by se asi musela hanbou propadnout. Policista také nepřichází v úvahu, tomu by se nemohla ani podívat do očí. A taky by nerada přiznala, že je neschopná a nezodpovědná, že to nechala tak daleko dojít!

Jako druhá možnost se tedy jeví NAJÍT SI KONEČNĚ PRÁCI! Čemuž ale bude muset předcházet právě to, co Blondýna už tak dlouho odkládá - položení si otázky: "Co ty vlastně chceš dělat, holka?" Holka neví. Nebo věděla by, ale to jsou plány spadající do odvětví fantasy než do normálního života, který holka žije. Takže otázku vzhledem k chybějícímu studiu na vysoké škole a penězům potřebným na založení si soukromé praxe pozměníme na: "Co bys teda chtěla dělat, když ne dětskou psycholožku?"


Blondýna myslí, že administrativu. Ovšem aby měla plat, který si představuje, to by musela být asistentkou ředitele a umět tři světové jazyky jako když bičem mrská. O jejích řidičských schopnostech či přípravě nějakých veleporad a konferencí nemluvě, fuj! Z toho vyplývá, že zůstane u administrativy, pouze se bude muset spokojit s nižším platovým ohodnocením, které je ale upřímně stále dvojnásob vyšší než podpora v nezaměstnanosti.

Blondýna půjde do práce, i kdyby čert na koze jezdil! Nenechá se odradit. Bude si hledat něco v administrativě, popřípadě ještě práci telefonistky, neboť na to není potřeba žádná speciální praxe a ukecaná umí být Blondýna dost, když přijde na věc či na zákazníky. Co ale nesnáší je otravování lidí a vnucování jim nějakých služeb, to prrrr, na to by žaludek neměla. Takže omezíme telefonistku na "nereklamní" a "nevýzvědovou". Něco jako telefonování na dispečinku, to by snad šlo.

Skvělé! Teď si to Blondýna urovnala v té své hlavičce makovičce a cítí se o poznání líp. Na závěr by si sem ráda poznamenala: "Hlavně už žádné bankovní instituce a pojišťovny, JASNÝ???"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama