Kam až došla výpočetní technika v kancelářích

15. července 2009 v 20:33 | stellina |  Co se tak přihodilo aneb Blondýnin diary
U Blondýny se již pomalu stává zvykem, že každý den vstává v 6 hodin ráno a domů se vrací na večerní zprávy. Vyjma dneška, kdy dělala na pana šéfa psí oči, aby jí pustil "již" po odpracovaných 9 hodinách bez přestávky na polední pauzu. Oběd za těchto podmínek nepřichází přeci v úvahu. Pustil a ještě se u toho culil. Blondýna měla štěstí, že dnes vytáhla ze skříně šaty s velkým výstřihem.

Ale řekla by, že si to zasloužila i něčím jiným. Celý den vyřizovala hovory klientů a napsala mraky e-mailů. Přesto to stále ještě nestačí, nejspíš není tak úplně mega rychlá, jak by bylo zapotřebí. A to přitom píše všemi deseti kosmickou rychlostí a otevírá okno s údaji o klientech jedno za druhým. Sama v tom má pak guláš, že neví, která okénka již vyřídila a která ne.

V této společnosti totiž nepracují s obyčejnými programovými systémy všem známými. Neexistuje zde něco jako Explorer, Mozilla, Outlook, Excel, popřípadě Skype. Mají speciální internetový prohlížeč, který běhá s vteřinovou přesností, a ve kterém si můžete prohlížet dvacet stran najednou. Což obyčejně náplň práce vyžaduje. Vychytávkou je LCD uzoučká obrazovka s takovou šířkou, aby se Vám dvě prohlížená okna vešla vedle sebe v celé své kráse.


S e-mailem zápasila Bloňďatá ještě dnes. První den nebyla sto odeslat ani obyčejný mail, neboť zaboha nemohla najít JAK?! a bylo jí poněkud trapné se zeptat. Teď už si zvykla, že v jedné mailové zprávě vidí dalších 15, přestože některé spolu ani nesouvisí. Ale něco mít společného asi musí, když se jí umísťují automaticky pod sebe. V tom aby se prase vyznalo, na co už se odpovědělo a co ještě čeká na vyřízení!

Ovšem největší změnou pro Bloňďatou je, že v této firmě neexistují papíry, natož složky v počítači. Ten bez tak vypadá jako přenosná malá skříňka do kabelky, takže B. i pochybuje, že by se tam vešly. B. byla vždy zvyklá na klasické papírování. Tady v celé kanceláři nenašla ani jednu jedinou tiskárnu. Vše, podotýkám VŠE, se dělá prostřednictvím internetu. Sdílí se na něm data, ukládají se na něm data, provádí se na něm změny, veškeré dokumenty se posílají přes něj, takže po třech dnech přijde i ten největší debil na to, že vlastně nepotřebuje žádný zápisník na poznámky, natož propisku.

Ale vygradovalo to až včera tím, když chtěl jeden z klientů chtěl zaslat fax. Blondýna mu nadiktovala pohotově faxové číslo a šla hledat přístroj, odkud papír vyleze. Nenašla na poprvé, nenašla na podruhé, nenašla ani na potřetí a to už pomalu lezla po kolenou pod stolem. Zašla tedy za šéfem s dotazem: "Kde máte fax, prosím Vás?" Pan šéf bez mrknutí oka odvětil: "Na internetu." To už i Bloňďatá, která toho hodně vydrží, vytřeštila oči. Ale aby nevypadala jako úúúplná blondýna suše odpověděla: "Děkuji."

Představte si, že dle sdílených pokynů na internetu opravdu našla dokument, respektive papír, který ji před tím klient odeslal. Zdálo by se logické ho vytisknout a založit do šanonu. Omyl! Pouze ho nahrajete jako přílohu opět na internet ke klientově složce.

A tak si Blondýna pomalu zvyká, že v příštích letech nebude potřebovat žádné ze svých milovaných kancelářských potřeb a bude se muset obejít bez svých oblíbených barevných propisek a zvýrazňovačů.

No řekněte sami, nešla by vám z toho hlava kolem?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | Web | 16. července 2009 v 9:29 | Reagovat

Tyjo:-) To vypadá jako moderní firma... Hele ale taky by mě štvalo nemít svoje barvičky, lepicí papírky a různobarevné sponky na papír:-)
Ale jsi šikovná, že všechno tak dobře zvládáš:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama