Hurá, ozvali se!

9. července 2009 v 22:52 | stellina |  Co se tak přihodilo aneb Blondýnin diary
Dnes po probuzení kolem 11 hodiny si Blondýna pro sebe připravila po dlouhé době lehkou snídani. Vajíčka s chlebem už jí lezly krkem. Dala si tedy po vzoru své sestry jahodové müsli s ovocným jogurtem. Rodiče byli vyjímečně nakupovat. A kafe samozřejmě. Bez něj a cigaret by B. nemohla fungovat. To vše spořádala napůl s kocourem při sledování jejího momentálně nejoblíbenějšího seriálu - Dr. House. Pak se s najezeným, ale lehkým břichem, přesunula z postele na židli k počítači a s novou vervou se pustila do hledání práce.

Objevila jednu novou, pro ni jak dělanou. Spojení administrativy s pojištěním aut. Navíc byla pozice honosně pojmenována jako "referentka". Zní to skoro líp než "asistentka". :)
"Ideální.", pousmála se Blondýna a ihned se dala do sepisování průvodního dopisu. Jelikož chtěla dobře zapůsobit, snažila se popsat veškeré její zkušenosti a přednosti, že ke konci vyskočila na obrazovce poznámka "Pozor, překročili jste povolený počet znaků."
"Sakra, kdo to vymyslel?! Když můžu konečně něco napsat, tak mi to zakazujou."
B. umázla tedy dva řádky, o kterých si myslela, že by se daly oželet, a dopis s přiloženým životopisem odeslala s uspokojujícím pocitem.


Ještě to odpoledne volalo Blondýně neznámé číslo. Paní s příjemným mladým hlasem se představila, že volá z Téaté firmy a po úvodních slovech pozvala hned na druhý den B. na pohovor. B. byla tak překvapená tou rychlostí, že vše odkývala, a až poté, co zavěsila, jí došlo, že UŽ ZA 24 HODIN bude muset vynaložit veškerý svůj talent a důvtip, aby tu práci získala. Samozřejmě pokud se jí bude líbit náplň práce a plat bude takový, jaký si představuje.

Teď začíná být Bloňďatá již trochu nervózní a v hlavě jí pobíhají takové důležité myšlenky jako: "Co si, proboha, vezmu na sebe?" Ty ale zaplaší mávnutím ruky a přemýšlí spíš o tom, co tam bude zítra o sobě vyprávět, aby to vyznělo přesně tak, že by Taata firma byla bez ní nepostradatelná, a že právě ona je tou osobou, kterou hledali. Tentokrát si musí dát větší pozor na pusu a lépe volit slova. Lépe říci méně, než hned všechno upřímně napráskat. A taky krapet sebevědomí by to chtělo... A vyjet s dostatečným předstihem, aby Bloňďatá taky přijela na pohovor jednou včas... Uvidíme, jestli se jí to podařilo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | Web | 9. července 2009 v 23:52 | Reagovat

Hrozně moc budu držet pěsti!! Určitě dej vědět jak blondýna dopadla:-) Jedna už obarvená blondýna bude držet pěsti!

2 sl. Lenka sl. Lenka | Web | 10. července 2009 v 7:12 | Reagovat

Tak hodně štěstí, Blondýno! ;-)
Kdykoliv něco chceme, tak se nám to povede a toho se drž! Mám pocit, že tohle místo se Ti extrémně líbí, takže by to mohlo jít! Já, když jsem se dostala na pohovor do firmy, o které se mi ani nesnilo, tak jsem nepoznávala sama sebe, kolik mám sebevědomí...  :-D

3 T.Louie T.Louie | Web | 10. července 2009 v 12:55 | Reagovat

Ahojky :) Tak jo, hned na začátku článku sem dostala hlad, tak to zkrátim :D
HODNĚ ŠTĚSTÍÍÍÍ :) Snad to klapne a ty dostaneš tu nejlepší práci, která tě mohla potkat :) měj se krásně :)
P.S. a díky za milý komentář :)

4 stellina stellina | Web | 10. července 2009 v 14:37 | Reagovat

Šmarjááá, já to fakt vyhrála!!! Holky, nejvíc mě ale dojaly ty vaše povzbuzující komentáře, určitě v tom mají taky prsty, děkuju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama