Došla pozitivní energie

8. července 2009 v 11:02 |  Co se tak přihodilo aneb Blondýnin diary
Blondýna jede metrem za svým přítelem Policistou, bez chuti, bez energie, bez jediné pozitivní myšlenky. Policista za to nemůže, Blondýna má pouze špatný den. Kolikátý vlastně už? Poslední dobou procento špatných dnů dalece převyšuje procento těch dobrých.

Blondýna je znuděná, nemá do čeho píchnout. Vlastně měla by. Existuje spousta věcí, které by ráda dělala a podnikala, ale není schopna ani otevřít doma knížku, natož jít někam na výlet. Taky bez pravidelného měsíčního příjmu se počet aktivit značně omezuje.

Možná její špatná nálada pramení z toho, že nemá práci. Dala totiž frajerka výpověď v době ekonomické krize a teď zjišťuje po všech měsících "prázdnin", že to není tak úplně jednoduché, jak si myslela. Přála by si, aby se něco dělo. Aby když odpoví na inzerát, přišla do druhého dne nabídka na pohovor. Třetí den by do firmy zašla a čtvrtý by jí mohli dát vědět, zda uspěla či ne. Tohle čekání, neustálé e-mailování a protahování ji ubíjí. Druhá kola, popřípadě "den na zkoušku" by vůbec zakázala.


Blondýna by ráda přestoupila do jiného oboru. Problémem je, že v padesáti procentech případů požadují min. praxi 1-2 roky na obdobné pozici. V administrativě. "Co může být, proboha, tak těžkého na zvedání telefonů, objednávání letenek, vyřizování na úřadech, sjednávání schůzek s klienty, vedení agendy a zápisů z porad? Blondýna nechápe. Tohle přeci snad dělala ve svém minulém zaměstnání taky, tedy snad kromě těch letenek. A bavilo ji to ze všeho nejvíc, mnohem víc, než její vlastní práce!

Blondýna totiž miluje papíry, kancelářské potřeby, psaní na počítači a jednání s lidmi. Je to perfekcionistka, takže přesně tyhle titěrnosti typu zakládání lejster do šanonu podle předem daného pořádku ji naplňují. Když potom přijde někdo s problémem, jakou má Blondýna radost, když ví, kam sáhnout pro potřebné dokumenty, které navíc v barevně laděných deskách s patřičným nadpisem lahodí očím. To je její. A přesně na tohle nemá ten potřebný papír o tom, že splňuje praxi. Pchch!

"Věšet na hřebík to nebudu, nakonec se to přeci musí podařit, někdo se smiluje.", doufá Blonďatá. A na konci cesty metrem opět znovunabývá ten "pocit lepší budoucnosti", jež se vyznačuje drobným šimráním po celém těle. A má chuť přijít k Policistovi domů, dát mu pusu na uvítanou, že se jí celý a nepochroumaný vrátil z Itálie, a poté se ho sladce zeptat: "Miláčku, vadilo by ti, kdybych si teď půjčila na pár hodin tvůj počítač?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sl. Lenka sl. Lenka | Web | 8. července 2009 v 17:16 | Reagovat

Týjo, kdyby byla podobně obdařená a sešívačka a kancelářské sponky dodávaly by mi energii, to bych pak nemusela ani spát... :-D
Bohužel nejsem... a tak třeba taková děrovačka ze mě veškerou energii vysává...
Ale takový chlap, který byl ještě k tomu tak daleko a teď se vrátil, to by byla dávka energie! Rozhodně bych se teda vrhla na něco jiného než jeho počítač... :-D

2 Hanča Hanča | Web | 8. července 2009 v 18:26 | Reagovat

Pozitivní energii nutno hledat u Policisty  :-D

3 stellina stellina | 8. července 2009 v 19:13 | Reagovat

děkuji za rady, holky, právě to taky tak dopadlo...  :-D  Počítač šel stranou, v zorném poli zůstal jen přítel.

4 sl. Lenka sl. Lenka | Web | 8. července 2009 v 19:43 | Reagovat

Tak je to správně!  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama