Konec neděle a snad i celého hnusného týdne

29. června 2009 v 15:28 |  Co se tak přihodilo aneb Blondýnin diary
Tak nakonec to nedopadlo tak špatně, jak to vypadalo po vylezení z postele. Blondýnino svědomí totiž uklidnil fakt, že ostatní jsou na tom ještě hůř.

Po práci, které se ani "práce" říkat nedá, šla Blondýna do hospody. Pozval ji její kamarád, kterému budeme říkat Džín. Džín proto, poněvadž nosí s oblibou modré džíny a k tomu navrh džínovou košili. Jestli má pod tím i džínové trenky, to není Blondýně známo, neboť to nikdy nezkoumala. Proto je to taky asi jediný kamarád, který není psaný s uvozovkami.
(Poznámka: "Kamarády" totiž Blondýna nazývá ty známé, s nimiž něco bylo a poté jedna či druhá strana dělala jakoby nic, a tak se "kamarádili" vesele dál až do ztracena.)

To nic, tak už to na světě bývá, vraťme se zpět k té návštěvě hospody Pohody...


Džín objednal dvě velká piva. Blondýna si zapálila svou oblíbenou mentolovou cigaretu, a než stačila poprvé vdechnout tu oprošťující vůni a usrknout z lahodné bílé pěny, Džín se rozpovídal. Mají to teď doma prej špatný, minulý týden už měl chuť jít shánět žádost o rozvod; ještě že to bylo v noci, kdy mají všechny úřady zavřeno.

Začalo to obyčejnými starostmi v práci, a když mu bylo nejhůř a potřeboval nějakou oporu, naivně ji hledal u své ženy. Naivně proto, protože má stejnou ženu už 19 let, a tak by mohl čekat, že ji přece už zná, a že člověk se nemění ze dne na den. Navíc když se nezměnil za ty dvě desítky let, tak proč by se měl měnit teď, že? Zkrátka když Džín nenašel ani kapku pochopení v srdci své manželky, rozhodl se ulevit své rozbouřené mysli alespoň pořádným sexem. Ovšem ani zde nebyl pochopen, a tak to na něj nějak všechno spadlo a měl pocit, že je na dně, a že by potřeboval do něčeho bušit, aby ze sebe vybil ten vztek. Do práce chodil jako mlha a při sebemenším problému se mu třásly ruce.

Po několika takových dnech si vzal ženu stranou, snažil se s s ní již po tisícítéprvní promluvit o tom, co ho trápí, a co by si přál změnit, a jelikož nejspíš i paní Džínová se trápila, tak alespoň část z toho pochopila a teď se jejich vztah vrací postupně do starých kolejí...

Ovšem to je právě to, proč jsem na začátku psala, že ostatní jsou na tom ještě hůř! Zajetými kolejemi v tomto případě je myšleno přežívání vedle sebe, prohození pár vět týkajících se domácnosti a dětí, sex jednou za dva měsíce a celkové kabonění se na svět.

Takže zase lidi, za Blondýnu mohu říct, že se má o trochu líp, neboť aspoň ten sex jí nechybí! Jak jste na tom vy? ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sl. Lenka sl. Lenka | Web | 2. července 2009 v 9:06 | Reagovat

Hele, Blondýno, jak se říká: nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř!
Nejhorší je, že své osobní problémy prostě prožíváme velmi intenzivně, protože se všechny týká jen a jen nás... a když si pak všimneš toho, co se děje okolo Tebe, tak Ti to přijde, že vlastně pořád jen smýšlíš strašně sobecky... alespoň já to tak cítím.

2 stellina stellina | 2. července 2009 v 11:27 | Reagovat

to máš asi pravdu, sl.Lenko, je to trochu sobecké, ale když se z toho člověk takhle vypovídá, tak je mu pak líp, alespoň mně :)
p.s. děkuji za povzbuzení

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama